Ecomix E1035EA Comfort

E1035EA/HYS1COM

Použitie pre domácu a komerčnú úpravu vody s prietokom < 1,0 m³/h, resp. 1 - 2 výtokové miesta alebo do 2-3 osôb.

Zariadenie so štýlovým kabinetom.


  • €930,45 bez DPH
  • Skladom
€1 116,54
Kategória: Kabinetové zariadenie
Záruka: 2 roky
Pripojenie: 1"
Maximálny prietok: <1.0 m³/h
Potrebný tlak vody: 2,5 - 6 bar
Teplota vody: 4 - 40 °C
Spotreba soli/regenerácia: ~ 2,5 kg
Hmotnosť: 37 kg
Potrebný spätný preplach: 0,75 m³/h
Rozmery: 1200 x 640 x 370 mm
 

ECOMIX Zariadenie na úpravu vody 5 1

Výhodná cena | Dôverihodná kvalita | Rýchle dodanie | Spoľahlivé jednanie

 

   Zariadenie odporúčame pre domácu a komerčnú spotrebu vody s prietokom < 1.0 /h, resp. 1-2 výtokové miesta alebo do 2-3 osôb.

   K správnej voľbe Vám pomôže tabuľka nižšie. Veľkosť zariadenie si treba zvoliť na základe tvrdosti vody, aby regenerácia prebehla cca raz za týždeň. Z hľadiska spotreby soli tento interval je najekonomickejší. 

   K nadimenzovaniu správnej veľkosti zariadenia v prvom kroku treba zistiť tvrdosť vody. V prípade, ak Váš rozbor vody neobsahuje túto ukazovateľ, tak pomocou testeru to môžete ľahko odmerať.

   V prvom riadku tabuľky je uvedená tvrdosť vody, v druhom množstvo vody, ktoré sa spotrebúva v domácnosti medzi dvomi regeneráciami. Riadiaca jednotka zariadenia počíta množstvo prietoku a keď tento nastavený limit spotreba prevyšuje, tak v noci automaticky v dopredu nastavenom čase sa pustí do regenerácie. Samozrejme do vtedy takisto dáva upravenú vodu.

1035_dH

 

   Výhodou riadiacej jednotky je to, že vodu dáva aj počas regenerácie. Niektoré riadiace hlavy počas regenerácie neprepúšťajú ani surovú vodu, takže ak by náhodou niekto v noci súrne potreboval sa osprchovať, tak by musel počkať kým zariadenie dokončí regeneráciu. V po prípade nášho zariadenia táto situácia sa nemôže nastať. Regenerácia sa nastavuje na nočné hodiny, najčastejšie na 2:00, keď šanca je najnižšia na to, aby bola spotreba vody. V prípade keď by náhodou predsa len chcel niekto sa osprchovať napríklad po svadbe, tak neupravenou vodou to môže spraviť.

   Kabinet má pekný dizajn, v ktorom je schovaná tlaková fľaša s hmotou Ecomix na úpravu vody s colovou riadiacou hlavou. Riadiaca hlava ovláda aj český jazyk. Pri fľaše je dostatočné miesto pre soľ, aby ste mohli dosypať dostatočné množstvo hoci aj na mesiac alebo dve. Celá táto časť je pekne pokryté poklepom kabinetu.

   V prípade studničnej vody k zariadeniu odporúčame prikúpiť UV dezinfekciu vody VIQUA S5Q u nás za výhodnú cenu, ktorá je inštalovaná ako posledná stupeň úpravy vody, ktorá slúži k eliminácie mikrobiologického znečistenia.

   Pozor, aby Vás nepomýlil fotka zariadenia, modrá fľaša s riadiacou hlavou je v kabinete, takže dizajnom Vašej domácnosti bude len kabinet solídnou farbou.