Ecomix E1035EA Economy

E1035EA/HYS1
Neohodnotené

Použitie pre domácu a komerčnú úpravu vody s prietokom < 1,0 m³/hod., resp. 1 - 2 výtokové miesta alebo do 2-3 osôb


  • €691,47 bez DPH
  • Skladom
€829,76
Kategória: Kabinetové zariadenie
Záruka: 2 roky
Pripojenie: 1"
Maximálny prietok: <1.0 m3/hoď.
Objem solanky: 70 liter
Potrebný tlak vody: 2,5 - 6bar
Teplota vody: 4 - 30°C
Spotreba soli/regenerácia: cca 2,5kg
Hmotnosť: 40kg
Potrebný spätný preplach: 0,75m3/h
Rozmery: 1200 x 640 x 370
 

Zariadenie na úpravu vody 5 v 1. Výhodná cena, dôveryhodná kvalita, rýchle dodanie, spoľahlivé jednanie.

 

Zariadenie odporúčame pre domácu a komerčnú spotrebu vody s prietokom <1.0 m3/hoď., resp. 1-2 výtokové miesta alebo do 2-3 osôb.

K správnej voľbe Vám pomôže tabuľka nižšie. Veľkosť zariadenie si treba zvoliť na základe tvrdosti vody, aby regenerácia prebehla cca raz za týždeň. Z hľadiska spotreby soli tento interval je najekonomickejší. 

K nadimenzovaniu správnej veľkosti zariadenia v prvom kroku treba zistiť tvrdosť vody. V prípade, ak Váš rozbor vody neobsahuje túto ukazovateľ, tak pomocou testeru to môžete ľahko odmerať. 

V prvom riadku tabuľky je uvedená tvrdosť vody, v druhom množstvo vody, ktoré sa spotrebúva v domácnosti medzi dvomi regeneráciami. Riadiaca jednotka zariadenia počíta množstvo prietoku a keď tento nastavený limit spotreba prevyšuje, tak v noci automaticky v dopredu nastavenom čase sa pustí do regenerácie. Samozrejme do vtedy takisto dáva upravenú vodu.

1035_dH

 

Výhodou riadiacej jednotky je, že vodu dáva aj počas regenerácie. Niektoré riadiace hlavy počas regenerácie neprepúšťajú ani surovú vodu, takže ak by náhodou niekto v noci súrne potreboval sa osprchovať, tak by musel počkať, kým zariadenie nedokončí regeneráciu. v po prípade nášho zariadenia táto situácia sa nemôže nastať. Regenerácia sa nastavuje na nočné hodiny, najčastejšie na 2:00, keď šanca je najnižšia, aby bola spotreba vody. V prípade, ak by náhodou predsa len chcel niekto sa osprchovať napríklad po svadbe, tak neupravenou vodou to môže spraviť.

V prípade studničnej vody k zariadeniu odporúčame prikúpiť UV dezinfekciu vody VIQUA S8Q u nás za výhodnú cenu, ktorá je inštalovaná ako posledná stupeň úpravy a slúži k eliminácie mikrobiologického znečistenia.

Zariadenie je postavené zvlášť fľaše so solankou. Výhodou tohto zariadenia je, že oproti kabinetovému zariadeniu objem priestoru pre soľ je väčší, tým pádom sa dá dosypať väčšie množstvo soli a nebude treba dosypať tak často. Miesto umiestnenia soľnej nádoby je ľubovoľné v blízkosti tlakovej fľaše, cca na 1m podľa dĺžky nasávacej hadice.

 

Technológia Simpl