Ecomix 1465EA

HY1465EA

Použitie pre domácu a komerčnú úpravu vody s prietokom < 2,5 m³/hod., resp. 1 - 10 výtokové miesta alebo do 8 osôb.


  • €1 415,87 bez DPH
  • Skladom
€1 699,04
Kategória: Jednomodulové zariadenie
Záruka: 2 roky
Pripojenie: 1"
Maximálny prietok: 2,5 m3/h
Objem solanky: 145 liter
Potrebný tlak vody: 2,5 - 6bar
Teplota vody: 4 - 30°C
Spotreba soli/regenerácia: 7,5 kg
Hmotnosť:
Potrebný spätný preplach: 95 kg
Rozmery: 1890 x 740 x 370
 

Zariadenie na úpravu vody 5 v 1. Výhodná cena, dôveryhodná kvalita, rýchle dodanie, spoľahlivé jednanie.

 

Zariadenie odporúčame pre domácu a komerčnú úpravu vody s prietokom < 2.5 m3/hoď., resp. 1 - 10 výtokové miesta alebo do 8 osôb. K správnej voľbe Vám pomôže tabuľka nižšie. V prvom riadku je uvedená tvrdosť, na základe ktorého sa dimenzuje zariadenie. V druhom riadku je uvedené množstvo vody, ktoré sa spotrebúva medzi dvomi regeneráciami. Veľkosť zariadenia treba vybrať tak, aby regenerácia prebehla cca raz týždenne.

Pred zariadením je nevyhnutné nainštalovať ako prvý stupeň mechanický predfilter. Máme v ponuke za výbornú cenu mechanické diskové filtre talianskej značky AZUD, ktorý je ľahko nainštalovateľné, nevyžaduje pravidelnú výmenu vložky, ale práve naopak. Jednoduchým spôsobom sa dajú rozobrať, uvoľniť disky a poriadne vyprať. Ponúkame k nim ako opciu elektroniku automatiku pre odkalovanie, ktorá umožní pravidelný výplach nečistôt bez dohľadu prevádzkovateľa.

V prvom riadku tabuľky je uvedená tvrdosť vody, v druhom množstvo vody, ktoré sa spotrebúva v domácnosti medzi dvomi regeneráciami. Riadiaca jednotka zariadenia počíta množstvo prietoku a keď tento nastavený limit spotreba prevyšuje, tak v noci automaticky v dopredu nastavenom čase sa pustí do regenerácie. Samozrejme do vtedy takisto dáva upravenú vodu.

1465_leírás_3

Výhodou riadiacej jednotky je, že vodu dáva aj počas regenerácie. Niektoré riadiace hlavy počas regenerácie neprepúšťajú ani surovú vodu, takže ak by náhodou niekto v noci súrne potreboval sa osprchovať, tak by musel počkať, kým zariadenie nedokončí regeneráciu. V prípade nášho zariadenia táto situácia sa nemôže nastať. Regenerácia sa nastavuje na nočné hodiny, najčastejšie na 2:00, keď šanca je najnižšia, aby bola spotreba vody. V prípade, ak by náhodou predsa len chcel niekto sa osprchovať napríklad po svadbe, tak neupravenou vodou to môže spraviť.

K zariadeniu odporúčame prikúpiť UV dezinfekciu vody VIQUA VH410/2 u nás za výhodnú cenu, ktorá je inštalovaná ako posledná stupeň úpravy a slúži k eliminácie mikrobiologického znečistenia. 

Zariadenie je postavené tak, že fľaša je zvlášť od solanky, ako to zobrazuje aj fotka nižšie. Výhodou tohto zariadenia je, že oproti kabinetovému zariadeniu objem priestoru pre soľ je väčší, tým pádom sa dá dosypať väčšie množstvo soli a nebude treba dosypať tak často. Miesto umiestnenia soľnej nádoby je ľubovoľné v blízkosti tlakovej fľaše, cca na 1 m v závislosti dĺžky nasávacej hadice.

Technológia Simpl