Ecomix 1054EA

HY1054EA

Použitie pre domácu a komerčnú úpravu vody s prietokom < 1,3 m³/hod., resp. 1 - 3 výtokové miesta alebo do 3-4 osôb.


  • €875 bez DPH
  • Skladom
€1 050
Kategória: Jednomodulové zariadenie
Záruka: 2 roky
Pripojenie: 1"
Maximálny prietok: <1.3 m3/hoď.
Objem solanky: 70 liter
Potrebný tlak vody: 2,5 - 6bar
Teplota vody: 4 - 30°C
Spotreba soli/regenerácia: cca 3,7kg
Hmotnosť: 50kg
Potrebný spätný preplach: 0,75m3/h
Rozmery: 1600 x 640 x 370
 

Zariadenie na úpravu vody 5 v 1. Výhodná cena, dôveryhodná kvalita, rýchle dodanie, spoľahlivé jednanie.

 

Zariadenie odporúčame pre domácu a komerčnú spotrebu vody s prietokom <1.3 m3/hoď., resp. 1-3 výtokové miesta alebo do 3-4 osôb.

K správnej voľbe Vám pomôže tabuľka nižšie. Veľkosť zariadenie si treba zvoliť na základe tvrdosti vody, aby regenerácia prebehla cca raz za týždeň. Z hľadiska spotreby soli tento interval je najekonomickejší. 

K nadimenzovaniu správnej veľkosti zariadenia v prvom kroku treba zistiť tvrdosť vody. V prípade, ak Váš rozbor vody neobsahuje túto ukazovateľ, tak pomocou testeru to môžete ľahko odmerať. 

V prvom riadku tabuľky je uvedená tvrdosť vody, v druhom množstvo vody, ktoré sa spotrebúva v domácnosti medzi dvomi regeneráciami. Riadiaca jednotka zariadenia počíta množstvo prietoku a keď tento nastavený limit spotreba prevyšuje, tak v noci automaticky v dopredu nastavenom čase sa pustí do regenerácie. Samozrejme do vtedy takisto dáva upravenú vodu.

1054D3 leírás_3

 

Výhodou riadiacej jednotky je, že vodu dáva aj počas regenerácie. Niektoré riadiace hlavy počas regenerácie neprepúšťajú ani surovú vodu, takže ak by náhodou niekto v noci súrne potreboval sa osprchovať, tak by musel počkať, kým zariadenie nedokončí regeneráciu. v po prípade nášho zariadenia táto situácia sa nemôže nastať. Regenerácia sa nastavuje na nočné hodiny, najčastejšie na 2:00, keď šanca je najnižšia, aby bola spotreba vody. V prípade, ak by náhodou predsa len chcel niekto sa osprchovať napríklad po svadbe, tak neupravenou vodou to môže spraviť.

 

Zariadenie je postavené tak, že fľaša je zvlášť od solanky, ako to zobrazuje aj fotka nižšie. Výhodou tohto zariadenia je, že oproti kabinetovému zariadeniu objem priestoru pre soľ je väčší, tým pádom sa dá dosypať väčšie množstvo soli a nebude treba dosypať tak často. Miesto umiestnenia soľnej nádoby je ľubovoľné v blízkosti tlakovej fľaše, cca na 1 m v závislosti dĺžky nasávacej hadice.

Technológia Simpl